Slovenský Grob
Kostolík Sedembolestnej Panny Márie
Púte sa konajú v nedeľu pri slávnosti Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta.
Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie pochádza z roku 1790. Nachádza sa na tichom okraji obce, obklopená radom stromov. Povráva sa že istý grobský gazda v týchto miestach vyoral sochu Sedembolestnej Panny Márie. V polovici augusta, už po niekoľko storočí, sem smerujú domáci a cezpoľní veriaci na hojne navštevovanú púť.
Vo veži kaplnkysa nachádza jeden zvon. Je na ňom nápis: "A.1750 Fusam 1723 Incendio Solutam Refvid Me. /Tyr./ Navie Carolum Filigrader. Sue Parocho Michale Hajósi Expensis Egere Tóth Grabiensis." V preklade: "Uliali ma v roku 1723 v dôsledku požiaru v roku 1750 som sa roztopil, prelial ma Karol Filgrader v čase keď farárom bol Michal Hajösi z peňazí obetabej obce Slovenský Grob :" Na zvone je reliéf sv. Kríža.
Keď bol v roku 1824 zbúraný Kostol sv. Jozefa v zaniknutej obci Sumberg, jeho interiér bol odovzdaný sčasti do Slovenského Grobu. Do pútnickej kaplnky v Slovenskom Grobe bola odovzdaná za zázračných okolností socha Panny Márie. Najprv ju tam chceli odviezť koňmi, ale tie zostali stáť namieste. Potom záprah prepriahli a zapriahli doň voly. Tie už v pokoji previezli sochu do pútnického kostolíka.
Kaplnka sv. Anny
Odpust sa koná na sviatok sv. Anny 26. júla.
Baroková kaplnka sv. Anny z pochádza roku 1756. V kaplnke jeden zvon s letopočtom 1921.